Az ukrán külügyminiszter szerint még jobban meg kéne szankcionálni az oroszokat
„Az orosz propaganda állításai ellenére a szankciók működnek” – írta Andrij Szibiga ukrán külügyminiszter az X-en.
„Az orosz propaganda állításai ellenére a szankciók működnek” – írta Andrij Szibiga ukrán külügyminiszter az X-en.
Miközben a Nyugat még mindig az Oroszország elleni energiaszankciók működőképességéről beszél, Moszkva újabb és újabb kereskedelmi útvonalakat talál a kiesés pótlására. A napokban Indiával kötött akkora üzletet, ami tíz éven át biztosít neki évi 13 milliárd dollárt.
A magyar lakosság védve van a hasonló kockázatokkal szemben, mert az ellátásbiztonság garantált – húzta alá Cseh Tamás Zoltán, az Alapjogokért Központ energiapolitikai tanácsadója.
A leendő elnök nemzetbiztonsági tanácsadójának jelölt Mike Walz szerint a szervezet teljesen elveszítette a szavahihetőségét.
A valóság megint szembement az ideológiával.
Gyakorlati hasznuk eddig se volt, a szigorúbb intézkedések pedig humanitárius katasztrófát okoznának, állította a Le Monde.
A gyalázatosan szereplő DVSC vezetősége megnyomta a pánik gombot: döntött Máté Csaba sorsáról, repült a szakmai igazgató, büntették a játékosokat. Szubjektív Mandiner-elemzés!
A brüsszeli lap szerint Oroszország a szankciók ellenére vígan ontotta a világra az orosz olajat, ráadásul még a környezetet sem kímélte közben.
Szép summák ütötték a markukat az Oroszországgal való üzletelésből, de a Kreml sem járt rosszul.
A szankcióknak köszönhetően a nyugati autógyártók óriási piacot adtak ajándékba Kínának: egész Oroszországot. Az ázsiai ország dominanciája nagyobb nem is lehetne, most azonban szintet lép: a vállalatok már nemcsak exportálnak, de be is rendezkednek az elhagyott nyugati gyárakban.
A brit kormány szerint az orosz hadsereg vegyi fegyvernek minősülő harceszközöket vetett be az ukrajnai hadszíntéren.
Most szigorítanának az eddigi szankciós rezsimen.
Az egyezség lehetővé teszi Orbán Viktor kormányának, hogy megkerülje Kijev szankcióit az orosz olajóriás, a Lukoil ellen.
Oroszország lesz a világ egyik legnagyobb mezőgazdasági alapanyag-termelő országa. Az ENSZ előrejelzése szerint 2033-ig Moszkva negyedével növeli a növénytermesztést.
Így vinné a nagypolitikát az Európai Unió vezetősége.
Veszélyeztetnénk az „Ukrajna-párti konszenzust”, az a baj.
A német gazdasági tárca rendelte az elemzést. Megkapták, de nincs benne köszönet.
Az orosz külügyminiszter pozitívan nyilatkozott az elmúlt elnöki ciklusról.
Brüsszel újabb és újabb szankciós csomagokon ötletel, egyre kétségbeesettebben hajtogatva, hogy azok működnek, és térdre kényszerítik az orosz gazdaságot. Eközben Moszkvában a legfontosabb ipari szereplők az új kereskedelmi partnerségeknek köszönhetően 11 milliárd dollárnyi osztalékot zsebeltek be. Jól ment az üzlet.